POČÍTAČE A ELEKTRONIKA

Náš soudní znalec vám vypracuje znalecký posudek na počítače a elektroniku. V jakém případě je znalecký posudek užitečný či nutný?

Znalecký posudek je vhodný k ocenění počítačů, počítačových sestav, mobilních telefonů, výpočetní, kancelářské techniky, hudební, zvukové či obrazové elektroniky, elektronických systémů, digitální technologie apod.

Nechte se inspirovat našimi zkušenostmi z praxe. Naši soudní znalci ví, jak na to...

"Pan Kulík má problém – jeho zbrusu nový notebook vykazoval ještě v záruční době chyby, a proto se ho rozhodl reklamovat. Dnes se však vrátil ze servisu s tím, že si poškození způsobil sám neopatrnou manipulací. Nabídli mu pouze placenou opravu za spoustu peněz. Je to normální? Jak mu pomůže znalecký posudek?"

Bohužel to je stále častější jev servisních středisek, které se snaží vydělat i na opravě v záruční době. V takovém případě si připravte reklamační protokol a reklamovanou věc. Náš soudní znalec provede fotodokumentaci a určí chybu. Ve většině případů se o chybnou manipulaci nejedná a znaleckým posudkem vám ušetříme výraznou částku. Servisní střediska po zjištění, že věc řeší soudní znalec, většinou ihned reagují a reklamaci ke spokojenosti zákazníka dokončí. Cena za tyto služby soudního znalce se pohybuje mezi 2 a 3 000 Kč.

POZOR, pokud se nejedná o chybnou manipulaci, jak vám servis tvrdil, předáme fakturu za znalecký posudek dál na servisní středisko s tím, že chybně řešilo reklamaci. Firma je pak povinna vám cenu za posudek uhradit. V konečném důsledku je tedy znalecký posudek zdarma.

Aktuality

Řešíte problém a potřebujete vypracovat znalecký posudek, ale nevíte jak postupovat? Prvním krokem k úspěšnému vyřešení vaše problému je zvednout telefon a zavolat nám. My vám vše důležité a potřebné k vypracování znaleckého posudku sdělíme. Pokud ale přece jen chcete být připraveni ještě předtím, a spolupráci tak  urychlit, postupujte podle následujících kroků. Využít služeb soudních znalců není nic složitého.... více

Věcná břemena omezují vlastníka nemovité věci ve prospěch někoho jiného tak, že je povinen něco trpět, něčeho se zdržet, nebo něco konat.

Práva odpovídající věcným břemenům jsou spojena buď s vlastnictvím určité nemovitosti, nebo patří určité osobě. Věcná břemena spojená s vlastnictvím nemovitosti přecházejí s vlastnictvím věci na nabyvatele.... více

13.05.2014

Kurzovní lístek

Kurzovní lístek světových měn vydává každý den Česká národní banka (ČNB). Kurz ČNB je klíčový pro převod měn ve firmách a pro nastavení kurzů měn v komerčních bankách. Pro turisty jsou klíčové kurzy valut neboli hotových peněz. Devizy neboli bezhotovostní zahraniční peníze jsou důležité pro firmy. ČNB nicméně vydává pouze jeden aktuální kurz dané měny, podrobnější rozlišení nabízejí až komerční banky. Pro české turisty a většinu firem je důležitý především aktuální kurz eura, kterým se platí v hlavních, nejen evropských, turistických destinacích a na trzích, kam směřuje většina českého vývozu.

Nenašli jste měnu, kterou jste hledali? Navštivte naši stránku s kurzy exotických měn. Připravili jsme jich pro vás více než 120. Takový kurzovní lístek jinde nenajdete!

 ... více

Kvalitní znalecký posudek musí splňovat všechny standardní náležitosti posudku a stanovovat hodnotu oceňovaného majetku podle požadavků zákona či soudu. Znalecký posudek je zákona jakési odborné dílo, které předkládá soudní znalec nebo znalecký ústav. U tohoto dokumentu nemusí vždy jít o stanovení hodnoty, ale i využití odborné způsobilosti daného znalce. Součástí znaleckého posudku je i znalecká doložka, která jasně identifikuje soudního znalce, popisuje jeho oprávnění a eviduje číslo znaleckého posudku či znalecké zprávy, které jsou evidovány ve znaleckém deníku.

 ... více

ZNALECKÉ POSUDKY vystavujeme na základě:

činnosti soudních znalců dle zák. č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících a vyhl. č. 37/1967 Sb., kterou se provádí zák. č. 36/1967 Sb., živnostenských listů pro činnost technických poradců, finančních, organizačních a ekonomických poradců, autorizačních oprávnění.

Na činnost vystavování znaleckých posudků jsme pojištěni.

Pobočka znalecké posudky Brno

K sídlišti 778/8
Brno 643 00

+420 608 050 001

info@znalci-posudky.cz